Waterfront Toronto przedstawiło projekt zagospodarowania części nabrzeża przy Parliament Street, czyli East Bayfront. W projekcie Parliament Slip znalazł się na przykład odkryty basen czy pływająca restauracja.

CEO Waterfront Toronto, George Zegarac, mówi, że celem jest stworzenie przestrzeni do uprawiania różnych rodzajów wodnej aktywności. Stąd też w założeniach znalazły się nowe miejsca do wodowania kajaków i canoe, przybrzeżne baseny, możliwości korzystania z kąpieli w otwartej wodzie, pływająca restauracja, stacje ładowania elektrycznych motorówek, a także amfiteatr.

“Toronto narodziło się nad jeziorem, ale potem rozwój przemysłu wymógł na mieszkańcach cofnięcie się w głąb lądu. Teraz ponownie chcemy zorientować miasto na wodę”, mówi Zegarac.

“Na całym świecie dobrze zaprojektowane nabrzeża w miastach mają w sobie coś szczególnego, co zapada w pamięć. Przyjazne przestrzenie publiczne, możliwości rekreacyjne, zgranie z transportem, gastronomia, handel, atrakcje kulturalne”, wylicza Chris Glaisek, główny szef Waterfront Toronto od planowania i projektowania. “Parliament Slip musi to wszystko łaczyć, żeby zbudować trwały związek miedzy miastem i wodą, którym będziemy mogli się chwalić w świecie”.

Waterfront Toronto ma się teraz zajmować współpracą z mieszkańcami, przedsiębiorcami, ludnością rdzenną oraz grupami zajmującymi się ochroną środowiska, by przygotować grunt pod wdrożenie swojej strategii.