Od 6 do 20 lipca fotoradary zainstalowane w Toronto w ramach Automated Speed Enforcement Program zarejestrowały 7645 wykroczeń. W mieście działa 50 fotoradarów zainstalowanych w pobliżu szkół. 591 kierowców przekraczało prędkość więcej niż raz. Rekordzista dostał osiem mandatów, przekraczał dozwoloną prędkość na Trehorne Drive w pobliżu Duffield Road.

Najwyższa zarejestrowana prędkość wynosiła 80 km/h w strefie, w której powinno się jechać maksymalnie 40 km/h. Było to na Renforth Drive niedaleko Lafferty Street. Zainstalowany tam fotoradar wystawił najwięcej mandatów – 890. Również w tym miejscu wystawiono jak dotąd najwyższy mandat – na kwotę 718 dol.

W ciągu pierwszego tygodnia dwa radary przy Derrydown Road i Elkhorn Drive zarejestrowały prawie 300 wykroczeń. Okazało się, że były źle zaprogramowane na wykrywaną prędkość lub kierunek jazdy. Ratusz oświadczył, że mandaty zostały skasowane, a osoby, które już je zapłaciły, dostaną zwrot pieniędzy.

Kierowcy byli karani w oparciu o przepisy Provincial Offences Act. Nie naliczano im punktów karnych, tylko kary pieniężne.