Dotyczy tekstu: Neokolonializm ciotek rewolucji

        Andrzeju, chylę głowę przed kalibrem Twojego pomyślunku. Pamiętam Twoją propozycję sprzed lat o jednorocznej uldze z podatku dochodowego dla rozkwitu gospodarczego. Takie pomysły są na miarę tego, żeby podbić Moskwę i napisać na murze kremlowskim “zabrania się mówić po rosyjsku” sprzed stu lat. Jednak Polacy jeszcze chyba nie wyrośli z postawy tolerowania obcej kurateli, a raczej w nią wrośli i na dodatek tkwią w marazmie przyzwolenia na zło oraz tolerancji dla jawnej zdrady narodowych interesów w imię świętego spokoju i mrzonek w rodzaju, że Ameryka nam pomoże i.t.p.

Tomas Kowidowicz

•••

Od internautki, polskiej Kanadyjki wracającej z Polski do Kanady:

        “Wczoraj wróciliśmy z mężem z Polski. Krótko o przebiegu podróży i cyrku na lotnisku w Toronto. Może któraś z Pań będzie zainteresowana . Samolot był prawie pusty. W tylnej części siedziało nas 5 osób, a ogólnie leciało góra 40 osób.

        W Warszawie nie wpuszczono na pokład starszej pani (bardzo mi było jej szkoda), bo nie miała pcr tylko jakiś inny, pewnie ten szybki test. W Tto przy odprawie pan zapytał o cel pobytu w PL, obejrzał nasze testy, aplikację arrive can i spytał, czy mamy rezerwację hotelu. Nie – nie mamy ,i nie chcemy do hotelu. Dlaczego? No bo mamy auto na parkingu, mamy dom, mieszkamy w nim tylko my i jesteśmy zdrowi co potwierdza wynik negative. My mamy, gdzie odbyć kwarantannę.  Pan przykleił niebieski sticker na paszporty i idziemy dalej. Następna stacja: wywiad – dlaczego nie chcemy do hotelu? No więc ta sama śpiewka. Pani bardzo nas przekonywała, że to dla naszego dobra, że mogliśmy się zarazić (no tylko gdzie pytam? i od kogo? Wszyscy mają wynik negatywny, tak?)  uświadomiła, że kara ( że “może być”- no zobaczymy) jest 3700$ od osoby. Mąż oznajmił pani, że to co robią jest nielegalne, ale pani miała to głęboko, ona wykonuje swoją pracę. Ok. Stacja następna: czekamy na kolejny wywiad, przychodzi pan z ankietą i znów nam tłumaczy o karach, wizytach itp, ale taki spoko był. Najlepsze było jak spytał, skąd przylecieliśmy? – Warsaw . A on: a! no ja już wiem, że jak samolot z Warsaw to mam więcej roboty, pisania…, bo Polacy nie biorą hotelu haha!. Spisał dane, adres, telefon, mail… I stacja następna: testy! Tak, mogliśmy odmówić, ale z racji tego, że sprawa może trafić do sądu, zrobiliśmy. My się stosujemy do zaleceń, ale uwięzić się w hotelu nie damy, Nie ma to podstawy prawnej a już na pewno logiki.  Prędzej coś złapiesz w hotelu niż we własnym domu. Dostajemy dodatkowy test do wykonania za 10 dni,  wychodzimy z lotniska, zabieramy auto i jedziemy do domu. Siedzimy i czekamy na dalszy bieg wydarzeń…

        To – co rząd Kanady zafundował ludziom, cały ten cyrk, bałagan, dezinformacja, robienie z ludzi idiotów, pozbawiając ich samodzielnego  myślenia (tu wystarczy tylko nie oglądać ścieków z tv), straszenie karami… po wczorajszym utwierdziło mnie tylko w naszej decyzji powrotu do Polski.  Tak, w Polsce też nie jest cudnie (na pewno nie ma tego co tu na lotnisku) ale ludzie wychodzą na ulice , protestują , wiec jak mam walczyć ,to w swojej ojczyźnie .( Ale to moja opinia) .”

•••

 Hi,  I live in London, Ontario and as a naturalized Canadian citizen from Poland, I do not like to read or hear about Jewish people being blamed for communism or other problems in Poland. My grandfather was a hero during WW2 because he took part in defending Poland, just like many other people did during that time. Before WW2 in Poland, Jewish people could live according to their religious beliefs.

        What I find troubling is that some people believe in conspiracy theories. In particular, they believe that Jewish people are a problem.

        Furthermore, those who promote conspiracy theories should be confronted directly. I would like to ask where they obtain their facts? Why is it necessary to use the word “Jew” and “communism” in the same sentence? What does the Jewish religion have to do with communism and problems in Poland?

Regards,

Wojciech Wilkowski

•••

Hi, I included some screenshots of articles that were found on your website.   My question to you is, what exactly does that have to do with Jewish people or their religion? Can you explain that to me? I highlighted the reference to the word “Jew” in the screeshots. Furthermore, I live in Canada. I can also be married to a Jewish woman and have Jewsh children. I can also participate in the Jewish religion to raise my children according to the Jewish faith. As a Polish citizen, I should also be able to travel to Poland without harassment.

Regards,

Wojciech Wilkowski