C-19 był takim “papierkiem lakmusowym”, który obnażył całą prawdę, a prawda bywa okrutna i ciężka do przyjęcia. Całe dziedzictwo Kościoła Katolickiego wraz 2000-letnim dorobkiem jest dziś zakwestionowane i dopasowywane do przewalającej się rewolucji neomarksistowskiej przez społeczeństwa zachodnie.
To cos na podobieństwo homo sovieticus; produktem ma być człowiek szaro-bury, panteistyczny o ile w ogóle, ateistyczny, urabiany w najrozmaitsze formy przydatne na potrzeby pseudo-elit.
Beata Gusciora-Książczyk
•••
Witam panie Andrzeju oto nowe wideo ktoś mi podesłał właśnie odnośnie tej plagi kradzieży samochodów w Kanadzie, przesyłam do pana, a tak na marginesie, jeżeli chodzi o aktualną informację o naszych znajomych, których Lexus został skradziony, o czym wcześniej podzieliłem się z panem, to ta sprawa jest zamknięta, samochód nigdy się nie odnalazł, policja z właścicielami już się nie kontaktowała, ubezpieczenie wypłaciło pieniądze, oczywiście mniejsze, odpowiadające wartości samochodu na dzień dzisiejszy.
Wygląda na to, że nikt nic z tym kompletnie nie robi i nikt się tym nie przejmuje, ani policja, ani firmy ubezpieczeniowe, na tym wideo powyżej definitywnie wygląda na to że policja w Ghanie ma o wiele lepsze pojęcie jak rozwiązać ten problem, niż policja w Kanadzie No cóż ale przecież jakiś tam afrykański naród nie będzie pouczał Kanady co kanadyjska policja ma robić. No niestety tak to wygląda Kanada upada i to strasznie
No i tak jak to zwykle wygląda, poszkodowany jest ten zwykły szary obywatel na końcu, któremu samochód został skradziony, a wszyscy urzędnicy, policjanci, oficerowie mają pracę, mają swoje przywileje, mają swoje pensyjki i emerytury nie jest to jakoś ich specjalnym priorytetem aby odszukiwać czyjeś samochody, ale śmierdzi tu czymś większym. Na razie wszystkiego dobrego
•••
Dotyczy filmu telewizji GoniecTv Toronto o kradzieży samochodów
– To jacyś z powolniejszych byli 🙂 U mojej sąsiadki wzięło 15 sekund. Zdjęcie VIN wysłane, odpowiedź natychmiast, nawet alarm nie zdążył się załączyć I auta nie ma.
Policja nie zainteresowana, składaj report online i twój problem.
Ubezpieczenie krzyczy że składki muszą być podniesione do poziomu że mało kogo będzie stać. Podobnie jak z domami gdzie są forest fires albo powodzie….
Ale nie…. to nie według planu…
RenATa
•••
Dotyczy relacji z podróży A. Kumora do Polski
Kampery, jazda, Ameryka Południowa, wybryki, trzeba mieć dużo szmalu, więcej niż w Kanadzie. Zgadzam się ludzie jeżdżą. Wystarczy zobaczyć, Ilu jest youtuberów polskich Polaków jeżdżących po całym świecie, dający vlogi z różnych miejsc. Byłem 2 lata temu w Polsce byłem zachwycony, ceny były w miarę przystępne, było okej, a teraz 50% albo i więcej, wszystko poszło w górę, tak zwana Putininflacja. To nie ten sam kraj, co był 2 lata temu. Wtenczas widziałem wielu idiotów globalistycznych, może więcej idiotów niż w Kanadzie, co mnie przeraziło. I tu znowu powraca jeszcze sytuacja polityczna w Polsce, Ukraina, wojna, chęć wrobienia Polski w konflikt zbrojny, to jest horror jakich ćwierćinteligentów i bandytów mamy w rządzie, lepsi kryminaliści, miałem na myśli liberałowie globaliści niż w Kanadzie.
Serdeczne pozdrowienia z Edmonton
Jan Rzewuski
•••
6 tygodni spędziłam w Polsce. Rodzice przekazali mi swój “majątek’” po PRLu więc rozpoczęłam remont. Zwiedziłam Polskę od północy na południe, wielkie miasta i małe miasteczka. Biedni kiedyś obywatele mają teraz lepiej, a ci co mieli dobrze nie zbiednieli. Moja millenialka była zachwycona Polską. Zdaje sobie sprawę co się stało z Kanada po lewackich rządach.
Jeżeli młodzi Polacy nie oddadzą Ojczyzny w ręce lewackie to będzie coraz lepiej bo wszystko co dotknęło ostatnio Polskę nie jest polskim zamachem na obywateli i to chyba każdy żyjący w Kanadzie rozumie? Inflacja, drożyzna i wojna to lewackie badziewie.
Młodzi w Polsce się budują ponieważ można podzielić ziemię, którą posiadają rodzice. W Kanadzie to nie jest możliwe.
Podróż po Polsce pociągiem jest wygodna z klimatyzacją i szybsza. Zdarzają się jeszcze opóźnienia ze względu na przebudowy torów do szybszego ruchu.
W Szczecinie czy Poznaniu ciągłe przebudowy, ale efekty tego są już odczuwalne na korzyść. Zmorą są tylko płatne toalety na dworcach kolejowych.
Polska jest mała, dokładnie takie miałam odczucie kiedy z Krakowa leciałam samolotem do Szczecina przez Warszawę.
W miastach duży ruch i za szybko jeżdżą samochodami, hałas dokucza z punktu widzenia pieszego. Z tego samego punktu podobają mi się  zwężone ulice i ławeczki wśród zieleni dla przechodniów. Kierowcy mają jednak inne zdanie.
Niesamowite zmiany są na pasach dla pieszych, tylko podejdzie się do krawężnika i samochody już sią zatrzymują. Tak jest w dużych miastach i małych miasteczkach. Możemy być dumni z naszej Ojczyzny.
Barbara Remplakowska
•••
Dotyczy wypowiedzi A.Kumora w sprawie beatyfikacji Ulmów
A ile tych heroicznych czynów było? Wystawia się ich bo zginęli? Ilu ludzi uratowało Żydów i przeżyło, i wcale nie byli uznawani za bohaterów. Tylko dlatego że przeżyli? W Białymstoku z płonącej synagogi człowiek wraz ze swoją żoną i dwójką dzieci uratował 39 Żydów. Przeżył, dożył sędziwego wieku, pomimo traumy po tym zdarzeniu. Jest to chyba jedyny człowiek który odważył się pod ostrzałem nazistów pootwierać drzwi i okienka synagogi umożliwiając ucieczkę aż takiej ilości Żydom. Przecież to też był heroiczny czyn, mógł przypłacić życiem swoim, żony i dwójki małych dzieci. Nie zauważyłam w Białymstoku chociażby maleńkiej tabliczki upamiętniającej ten bohaterski czyn. Czy tylko dlatego, że przeżył wraz z rodziną? Traktujmy wszystkich bohaterów jednakowo. Czy udało im się przeżyć czy nie, czy uratowali jednego Żyda czy 39 Żydów. Tak samo się narażali. Dążymy do sprawiedliwego i jednakowego uznania i traktowania tych ludzi jako bohaterów. Bohaterów ale też ludzi chyba  niespełna rozumu. Jak można poświęcić własną rodzinę, dzieci dla ratowania obcych ludzi. Najpierw zabezpiecz swoje, później pomóż innym, zabezpieczając maksymalnie swoje życie. Oddać życie za kogoś, to nie heroizm to głupota.
Marta
•••
Witam Państwa
Bardzo ciekawie Pan opowiada szkoda tylko, że popiera Pan Konfederację. To jest okropna partia. Oni cofną nas co najmniej do początku 19 wieku. Kobiety won do garów i rodzenia dzieci. Chcą wyprowadzić nas z UE i NATO i wepchną nas w łapy rosyjskie. To jest partia prorosyjska. PiS zniszczył naszą gospodarkę, zniszczył ludzi a zwłaszcza dzieci. Przez rozdawnictwo PiSu i gorliwość ich do pomocy Ukraińcom tak nas zadłużyły, że my leżymy na łopatkach.
Pozdrawiam
.•••
Dziękuję za ten program….byłam rok temu w Polsce po wieloletniej przerwie, oczywiście na każdym kroku są Ukraińcy, w kasach Biedronki, Żabki, w restauracjach, smażalniach  ryb, uberach…. wszędzie się słyszy ten sam komentarz…. w drodze do Kanady odstąpiłam miejsce przy oknie młodemu 21 letniemu Ukraińcowi (był zdenerwowany, bo leciał pierwszy raz, na tzw. program wymyślony przez naszego trudna ( pisownia celowa)  poprosiłam go o imię i telefon kontaktowy w Kanadzie…. jakież było moje zdziwienie kiedy FB pokazał mi jego zdjęcia z Toronto  i okolic sprzed kilku lat…  pierwszy raz, eh…
boldeagle