Czołowy epidemiolog skrytykował w piątek niektóre aspekty decyzji rządu Ontario o podwojeniu ograniczeń dotyczących COVID-19 , mówiąc, że środki te nie są oparte na naukowych podstawach

Profesor University of Toronto dr David Fisman wyraził swoją frustrację w wywiadzie dla Global News

„Powodem, dla którego słuchanie takich rzeczy jest tak frustrujące, jest to, że to odwraca naukę do góry nogami” – powiedział.

„Wiemy w Ontario, że obecnie ogromnymi siłami napędowymi transmisji są miejsca pracy, zwłaszcza zakłady przemysłowe, magazyny, centra dystrybucji Amazon, urzędy pocztowe” – powiedział Fisman.

„Wiemy, że wiele osób, które chorują, ma niższe dochody lub słabe bezpieczeństwo pracy i nie może zostać w domu, jeśli źle się poczuje”.

Według Fismana premier powinien był podwoić  wentylację w pomieszczeniach, zwiększyć liczbę testów na COVID-19 i płatne zwolnienia chorobowe dla osób z podstawowych firm.

Fisman nazwał decyzję premiera o ograniczeniu zajęć na świeżym powietrzu „absolutnym szaleństwem”.

Eksperci ds. Zdrowia publicznego i epidemiolodzy wskazywali wcześniej na odpowiedzialną rekreację i spotkania na świeżym powietrzu jako jeden z ostatnich bezpiecznych sposobów, w jakie ludzie mogą cieszyć się przebywaniem w miejscach publicznych podczas pandemii.