W poniedziałek Pastor Artur Pawłowski i jego brat Dawid Pawłowski – z kościoła Adullam Street – oraz Christopher Scott, właściciel Whistlestop Café w Mirror w Alta., zostali uznani za winnych przez sąd w Albercie. Kara zostanie wymierzona w lipcu W maju Alberta Health Services otrzymało orzeczenie sądowe umożliwiające policji aresztowanie i oskarżenie tych, którzy reklamują nielegalne spotkania, które naruszają ograniczenia zdrowotne związane z COVID-19.

Podczas niedawnej wizyty w USA Były doradca ds bezpieczeństwa narodowego gen. Flynn pogratulował postawy pastorowi Pawłowskiemu.

Kościół prowadzony przez Artura i jego brata organizuje cotygodniowe spotkania w budynku żłobka i przedszkola przy 26th Avenue SE

Pastor Pawłowski został w spektakularny sposób aresztowany na ulicy przez policję. Jego zdaniem, jest prześladowany z powodu politycznych.

Próby wejścia do kościoła   inspektorów Alberta Health Services (AHS) “spotkały się z obraźliwym językiem” – czytamy w relacji cbc. Ponadto Artur Pawłowski “wywołał kontrowersje w związku z wcześniejszymi komentarzami”, na przykład gdy powiedział, że powódź w Calgary w 2013 roku była spowodowana łzami Boga płaczącego nad homoseksualizmem.

Pastor Pawłowski był też celem nękających anonimowych ataków oraz próby podpalenia domu.