Obywatelu, czy obawiasz się, że ktoś, kogo znasz, staje się ekstremistą?

Facebook teraz wysyła wiadomości do niektórych użytkowników z pytaniem o zidentyfikowanie potencjalnych „ekstremistycznych” znajomych

Niektórzy użytkownicy Facebooka otrzymali ostatnio ostrzeżenia od giganta mediów społecznościowych dotyczące „ekstremistów” lub „treści ekstremistycznych”.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„Czy obawiasz się, że ktoś, kogo znasz, staje się ekstremistą?”   brzmi treść wiadomości. „Zależy nam na zapobieganiu ekstremizmowi na Facebooku. Inni w twojej sytuacji otrzymali już poufne wsparcie”.

Wiadomość zawiera również przycisk „Uzyskaj wsparcie”, który prowadzi do innej strony na Facebooku poświęconej ekstremizmowi.

Inni użytkownicy zgłosili, że otrzymali ostrzeżenie , że mogli być „ostatnio narażeni na szkodliwe treści ekstremistyczne”. Wiadomość następnie stwierdza, że ​​„radykalne grupy próbują manipulować twoim gniewem i rozczarowaniem”, i znów oferowana jest opcja „Uzyskaj wsparcie”.

Rzecznik Facebooka potwierdził 1 lipca dziennikarzom The Epoch Times, że firma obecnie przeprowadza ostrzeżenia jako test dla niektórych użytkowników.

„Ten test jest częścią naszej większej pracy nad oceną sposobów zapewniania   wsparcia osobom na Facebooku, które mogły zaangażować się lub były narażone na treści ekstremistyczne lub mogą znać kogoś, kto jest zagrożony. Współpracujemy z organizacjami pozarządowymi i ekspertami akademickimi w tej dziedzinie i mamy nadzieję, że będziemy mieli więcej do powiedzenia na ten temat w przyszłości” – powiedział rzecznik.

Na Twitterze,  1 lipca udostępniono masowo zrzuty ekranu z ostrzeżeniami, wielu użytkowników wyrażało zaniepokojenie kierunkiem, w jakim podąża Facebook i coraz większą cenzurą.