Nadciąga cyfrowe mapowanie terytorium w poszukiwaniu obszarów “niechęci” do szczepień.

Edgardo Contato, dyrektor naczelny Ulss 3 (Unità Locale Socio Sanitaria) mówi: “Ponieważ nie chcemy pozostawić nikogo bez możliwości zaszczepienia się, od kilku tygodni używamy systemu geolokalizacji opracowanego przez naszych techników. Nasza mapa cyfrowa, stworzona kilka miesięcy temu w celu śledzenia osób z wynikiem pozytywnym na Covid, pozwala nam obecnie zlokalizować każdą osobę, która nie została jeszcze zaszczepiona”.

“Jesteśmy w stanie sprawdzić obszar po obszarze, osobę po osobie – wyjaśnia dyrektor Contato – i dostarczyć lekarzom rodzinnym użytecznych informacji umożliwiających im odnalezienie ich podopiecznych, którzy nie skorzystali jeszcze ze szczepień”.

Dr. Domenico Bagnara, kierownik działu zarządzania danymi agencji Ulss 3, dodaje: “Nasz Urząd Zdrowia jest w stanie monitorować osoby z pozytywnymi wynikami testów, ich bliskie kontakty, którym nakazano kwarantannę, a teraz także osoby, które nie zostały zaszczepione. Informacje przedstawione są na mapach geograficznych, z możliwością pogłębienia analizy do poziomu szczegółowości analogicznego do informatora drogowego”.

za Uczta Baltazara https://babylonianempire.wordpress.com/