Dr Robert Malone, który przedstawia się jako wynalazca szczepionek mRNA, powiedział, że LinkedIn niedawno usunął jego konto po tym, jak skomentował  szczepionki mRNA COVID -19 i zakwestionował, czy można je podawać niektórym grupom ludzi.

„Moja firma płaci za linkedin premium, tymczasem zostałem usunięty” – napisał Malone na Twitterze. „Kupiłem usługę od linked in, aby promować moją firmę. To bardzo różni się od warunków YouTube czy Twitter. Ta arbitralna i kapryśna akcja zniszczyła nasz biznes i zasługujemy na odszkodowanie”.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Wygląda na to, że jego konto osobiste zostało usunięte na początku tego tygodnia bez ostrzeżenia i wyjaśnień od LinkedIn, spółki zależnej Microsoftu, poinformowała żona Malone, Jill.

W kolejnym tweecie Malone wysłał wiadomość e-mail od przedstawiciela LinkedIn, który powiedział, że jego konto naruszyło umowę użytkownika firmy, ponieważ opublikował „mylące lub niedokładne informacje” na temat szczepionek i COVID-19.

„[LinkedIn] przedstawił listę moich myślozbrodni. Niesamowity dokument” – napisał Malone .

Niedawno wypowiedzi Malone dla Fox News i innych serwisów informacyjnych dotyczące podawania szczepionek osobom poniżej 18 roku życia zostały oznaczone przez kilka tak zwanych witryn „sprawdzających fakty” jako mylne. Malone powiedział „The Nation Speaks” NTD pod koniec czerwca, że ​​doniesienia o zapaleniu mięśnia sercowego u młodzieży  zmieniają w ich przypadku stosunek ryzyka do korzyści.

„Szczepionki ratują życie. Te szczepionki uratowały życie”, powiedział Malone, dodając, że uważa, że ​​w przypadku dzieci ryzyko związane ze szczepionkami mRNA COVID-19 produkowanymi przez Pfizer i Moderna przewyższa korzyści.

W rozmowie z Fox News Malone stwierdził: „Mogę powiedzieć, że stosunek ryzyka do korzyści dla osób w wieku 18 lat i poniżej nie uzasadnia szczepień i jest całkiem spora szansa, że ​​nie uzasadnia szczepień u młodych osób dorosłych”.

Posunięcie LinkedIn to najnowsza próba firmy Big Tech, która ma na celu ograniczenie tego, co określają jako „dezinformację” dotyczącą szczepionek COVID-19. Niedawno Twitter zablokował konto epidemiologa z Harvard Medical School Martina Kulldorffa po tym, jak wyraził sceptyczny punkt widzenia na temat tego, czy maski faktycznie zapewniają ochronę.

Na początku pandemii, osobno, firmy mediów społecznościowych zawiesiły konta osób, które kwestionowały pochodzenie COVID-19, twierdząc, że mógł on wyłonić się z laboratorium  w Wuhan w Chinach pod koniec 2019 roku.