– Duży kanadyjski związek zawodowy zrzeszający pracowników publicznych uznał za rzecz „nie do przyjęcia”, aby rząd federalny Kanady stosował „dyscyplinę” do wprowadzenia wymogu, szczepień przeciw COVID-19 .

„W tym tygodniu przywódcy krajowych partii politycznych wydali oświadczenia dotyczące dyscyplinowania lub zwalniania federalnych pracowników służb publicznych, którzy zdecydują się nie szczepić w ramach propozycji rządowej dotyczącej obowiązku szczepień” – stwierdza w komunikacie prasowym Public Service Alliance of Canada (PSAC).

„PSAC wspiera wymagania dotyczące szczepień dla pracowników federalnych, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym członkom w ich miejscach pracy i chronić nasze społeczności, ale stosowanie dyscypliny i wypowiedzenia w celu ich egzekwowania jest niedopuszczalne” – kontynuował.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„Pracownicy z uzasadnionym medycznym powodem nieszczepienia lub z powodów chronionych przez przepisy dotyczące praw człowieka muszą  zostać formalnie uwzględnieni zgodnie z prawem” – oświadczył związek

Oświadczenie PSAC pojawiło się po tym, jak kanadyjski rząd federalny zapowiedział w zeszły piątek, że od października będzie nakazywał szczepienia COVID-19 jako wymóg dla wszystkich urzędników służby cywilnej.

Rząd powiedział również, że szczepienie COVID-19 jest wymagane, aby podróżować po kraju samolotem, pociągiem lub statkiem.

Trudeau powiedział że wszyscy pracownicy federalni i urzędnicy państwowi muszą się zaszczepić przeciwko COVID-19 lub ponieść „konsekwencje”.

PSAC, uważa, że jeśli są pracownicy, którzy „nie mogą lub nie chcą się szczepić”, rząd musi „tymczasowo przenieść ich do innych obowiązków, jeśli to możliwe, lub zezwolić na alternatywne formy pracy, takie jak praca zdalna”.

PSAC reprezentuje ponad 215 000 pracowników w całej Kanadzie, którzy pracują dla „departamentów i agencji rządu federalnego, państwowych przedsiębiorstw, uniwersytetów, kasyn, agencji usług społecznych, społeczności aborygeńskich, lotnisk i   sektora bezpieczeństwa”.

W ubiegłą środę kanadyjski minister imigracji Marco Mendicino powiedział, że paszport szczepionkowy będzie „kluczowym krokiem w zapewnieniu Kanadyjczykom bezpiecznej podróży”.

Tymczasem Canadian Constitution Foundation (CCF)   sprzeciwiła się paszportom szczepionkowym i nakazom szczepień przeciwko COVID-19.

„Kanadyjczycy nie powinni być zmuszeni do okazywania statusu szczepień, aby móc jechać do swojej rodziny. Polityka ta jest nieuzasadniona w świetle kanadyjskiego wskaźnika szczepień, jednego z najwyższych na świecie. Tworzy to absurd, kiedy Kanadyjczycy będą podlegać bardziej rygorystycznym wymogom podróżowania z Calgary do Vancouver niż z Toronto do Paryża” – uważa CCF.

 

Za lifesitenews