Tysiące ludzi niezadowolonych z powodu obowiązkowych paszportów szczepień w Kolumbii brytyjskiej  i innych ograniczeń COVID-19 protestowało w środę przed Vancouver General Hospital i ratuszem w Vancouver.

Duży tłum zebrał się przed Vancouver General Hospital o 1 po południu, a następnie udał się do ratusza w Vancouver i przez most Cambie do centrum Vancouver, powodując zamknięcie ulic.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Demonstranci, niektórzy niosąc odwrócone kanadyjskie flagi, symbolizujące zagrożenie kraju, protestowali przeciwko wymaganiom szczepień dla pracowników służby zdrowia w domach opieki długoterminowej oraz paszportów szczepionek potrzebnych do wejścia do barów, restauracji, teatrów, na zajęcia gimnastyczne i na innych   usług.

W tym tygodniu prowincjonalni urzędnicy ds. zdrowia powiedzieli, że wymagania dotyczące szczepień mogą zostać rozszerzone również na pracowników służby zdrowia.

Kilka tysięcy protestujących gromadzi się w Vancouver General Hospital i ratuszu w ramach World Wide Walkout for Health Freedom w środę, 1 września.

Większość przypadków i hospitalizacji — prawie 90 procent — dotyczyła osób nieszczepionych lub po jednej dawce   – twierdzą władze zdrowotne prowincji.

Niektórzy protestujący powiedzieli, że narzucanie szczepionek jest złe i powinien to być osobisty wybór, a także mieli obawy dotyczące bezpieczeństwa.