W środę w nocy ulewne deszcze spowodowały poważne powodzie i podtopienia w północnym New Jersey, Nowym Jorku , Filadelfii i innych obszarach w następstwie przejścia nad regionem pozostałości huraganu Ida.

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio ogłosił stan wyjątkowy. Według The Associated Press co najmniej 22 osoby zginęły w Nowym Jorku i New Jersey.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Metropolitan Transit Authority zawiesiło usługi metra z powodu zalania toróż i stacji.

Mieszkańcy Nowego Jorku i New Jersey udostępnili na Twitterze i w mediach społecznościowych nagrania przedstawiające sytuację powodziową

 

Międzynarodowy port lotniczy Newark został zmuszony do zawieszenia lotów z powodu powodzi. Filmy pokazywały obszar odbioru bagażu w całości pokryty wodą.

Policja poinformowała, że ​​co najmniej 12 osób zginęło w Nowym Jorku, jedna w samochodzie, a osiem w zalanych bejsmentach, które często służą jako stosunkowo niedrogie mieszkania na jednym z najdroższych rynków mieszkaniowych w kraju. Co najmniej osiem osób zginęło w New Jersey, a trzy w podmiejskim hrabstwie Montgomery w Pensylwanii; jedna osoba została zabita  przez padające drzewo, jedna utonęła w samochodzie, a inna w domu.

Poważne powodzie wzdłuż rzeki Schuylkill w Pensylwanii zalały autostrady i zakłóciły połączenia kolejowe w rejonie Filadelfii.