Władze prowincji Ontario ostrzegają osoby z wygasłym prawem jazdy, stickerami na tablice rejestracyjne samochodów i kartami zdrowia  o przywróceniu wymogu ich odnowienia.

Rząd poinformował w środę, że prawa jazdy , naklejki na tablice rejestracyjne , karty zdrowia Ontario i karty Ontario Photo Card muszą zostać odnowione do 28 lutego 2022 r.,

W szczytowym momencie pandemii rząd prowincji uznał, że żadne karty identyfikacyjne, które wygasły po marcu 2020 r., nie muszą być odnawiane, chcąc w ten sposób powstrzymać ludzi przed gromadzeniem się w urzędach Service Ontario.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„Zdecydowanie zachęcam tych, którzy odłożyli odnowienie – około 17% mieszkańców Ontario – do planowania z wyprzedzeniem i odnawiania swoich dokumentów online” – stwierdziła w środowym oświadczeniu minister transportu Caroline Mulroney.

Rząd powiedział, że właściciele ciężkich pojazdów użytkowych będą musieli odnowić  dokumenty pojazdów do 31 grudnia 2021 r.

Posiadacze prawa jazdy dla początkujących – klasy G1, G2, M1 lub M2 – będą mieli czas do 31 grudnia 2022 r. na ponowne zakwalifikowanie się lub uaktualnienie swojego prawa jazdy dla początkujących.

Osoby, które nie odnowiły do tej pory swoich dokumentów będą zobowiązane do uiszczenia opłaty za poprzednie lata, oprócz opłaty za przedłużenie w bieżącym roku.

Ontario również tymczasowo zrezygnowało z wymogu osobistego odnawiania prawa jazdy, w tym starszych kierowców, co oznacza, że ​​można to zrobić online.

Więcej informacji tutaj