Były sekretarz stanu i emerytowany generał Colin Powell zmarł w wieku 84 lat, poinformowała w poniedziałek jego rodzina.

Powell „zmarł dziś rano z powodu komplikacji związanych z COVID-19 ”, stwierdza rodzina w oświadczeniu . Śmierć nastąpiła, mimo że Powell został w pełni zaszczepiony przeciwko wirusowi wywołującemu COVID-19.

Powell był pod opieką w Narodowym Wojskowym Centrum Medycznym im. Waltera Reeda w Bethesda w stanie Maryland.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„Chcemy podziękować personelowi medycznemu Narodowego Centrum Medycznego Waltera Reeda za opiekę medyczną. Straciliśmy niezwykłego i kochającego męża, ojca, dziadka i wspaniałego Amerykanina” – powiedziała rodzina.

Powell, urodzony 5 kwietnia 1937 r. w nowojorskiej dzielnicy Harlem, służył w wojsku przez 35 lat, w tym dwie  rundy  w Wietnamie. Był częścią administracji Reagana, George’a HW Busha i George’a W. Busha, m.in. doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego, przewodniczącym Połączonych Szefów Sztabów i sekretarzem stanu. Powell był republikaninem, ale był coraz bardziej rozczarowany partią, W 2020 roku poparł ówczesnego kandydata Joe Bidena zamiast urzędującego Donalda Trumpa.