W pełni zaszczepieni podróżni przybywający do Stanów Zjednoczonych drogą lądową z Kanady nie będą musieli przedstawiać negatywnego testu na COVID-19, gdy granica zostanie ponownie otwarta 8 listopada

Reprezentant Brian Higgins, demokrata ze stanu Nowy Jork powiedział w sobotę w komunikacie prasowym, że US Customs and Border Protection (CBP) potwierdził w swoim biurze, że negatywny test nie będzie wymagany .

Osoby podróżujące do USA drogą lotniczą nadal będą zobowiązane do przedstawienia negatywnego testu na COVID-19, chociaż Stany Zjednoczone akceptują tańsze i szybsze testy antygenowe.

Jednak podróżni wracający do Kanady nadal muszą przedstawić dowód negatywnego testu molekularnego na COVID-19 wykonanego w ciągu 72 godzin od odlotu lub planowanego dotarcia do granicy lądowej. Testy molekularne obejmują testy PCR, a także inne, takie jak test NAAT.

Osoby spoza Kanady wjeżdżające do Kanady będą również musiały zostać w pełni zaszczepione.

Nieszczepieni Kanadyjczycy mogą wjechać do kraju, ale muszą stawić czoła dodatkowym testom i wymogom kwarantanny. W pełni zaszczepieni podróżni nie muszą izolować się przy wjeździe do Kanady.

W przypadku podróży trwających krócej niż 72 godziny Kanadyjczycy mogą przed podróżą do USA wykonać test molekularny w Kanadzie i użyć go przy powrocie.