Minister rolnictwa i leśnictwa Alberty, Devin Dreeshen, zrezygnował z pełnionej funkcji z powodu problemów alkoholowych. Premier Jason Kenney przyjął jego rezygnację. Dreeshen w wydanym oświadczeniu przyznał, że jego postępowanie stało się problemem całego rządu. Podkreślał, że żałuje swojego postępowania.

Wielu urzędników rządowych z United Conservative Party mówiło CBC News, że Dreeshen jest znany z tego, że często pije alkohol, również w swoim biurze, przy zamkniętych drzwiach. Troje obecnych i byłych urzędników współpracujących z ministrami z rządu UCP przypomina sobie co najmniej 10 tego rodzaju przypadków w latach 2019-2020. Wszyscy przyznają, że minister Dreeshen pił w swoim biurze przy różnych okazjach, przeważnie późnym popołudniem, aż do wieczora, również wtedy, gdy obrady parlamentu były planowane na późne godziny wieczorne. Gdy minister i jego pracownicy mieli wyjmować alkohol, na hasło “Shields up” drzwi do biura były zamykane. Wtedy nieraz, by wejść do biura, trzeba było podać umówione hasło.

Premier Jason Kenney, pytany przez dziennikarza o to, czy zdarzyło mu się kiedyś pić alkohol z ministrem Dreeshenem, powiedział, że przypomina sobie jeden taki przypadek. Było to wtedy, gdy minister przyjmował inwestorów związanych z przemysłem drzewnym. Premier dodał, że dla polityków dopuszczalne jest picie alkoholu od czasu do czasu dla towarzystwa. Politycy powinni być jednak dojrzali i odpowiedzialni, zwłaszcza w środowisku pracy.

Dreeshena zastąpi Nate Horner, dotychczasowy wiceminister ds. rozwoju gospodarczego obszarów wiejskich.