Troje członków rodziny panującej przebywa w Kanadzie z prywatną wizytą, podczas której będzie świętować Boże Narodzenie i Nowy Rok,

W e-mailu do kanadyjskiej prasy od Hannah Howard, zastępcy sekretarza ds. komunikacji królowej, Elżbieta II stwierdza: „cieszę się, że wraz z synkiem doznają ciepłego przyjęcia wśród Kanadyjczyków i mogą podziwiać piękno krajobrazu”.

Howard dodaje, że decyzja księcia i księżnej Sussex o spędzeniu Świąt w Kanadzie „odzwierciedla znaczenie tego kraju Wspólnoty dla nich oboje”.

Ze względów bezpieczeństwa Pałac Buckingham nie ujawnił żadnych  szczegółów na temat tego, gdzie dokładnie są członkowie rodziny królewskiej. Prosi się też o uszanowanie ich prywatności.

Premier Justin Trudeau w piątek wieczorem napisał na Twitterze pozdrowienie: „Książę Harry, Meghan i Archie, wszyscy życzymy Wam spokojnego i błogosławionego pobytu w Kanadzie. Jesteś wśród przyjaciół i zawsze jesteś tu mile widziany. ”

Książę Harry był częstym gościem w Kanadzie, a Meghan spędziła tu kilka lat podczas swojej kariery aktorskiej w telewizyjnym dramacie “Suits”, zanim została członkiem rodziny królewskiej.