Mąż kanadyjskiej minister obrony Anity Anand jest dyrektorem firmy testującej COVID, która uzyskała   podczas pandemii  milionowe kontrakty od rządu.

Według Blacklock’s Reporter, Anand nie ujawniła jak to ma uczynić zgodnie z ustawą o konfliktach interesów, że jej mąż, John Knowlton, jest dyrektorem LifeLabs , który jest dużym wykonawcą rządowych programów testowania COVID.

Knowlton jest również  dyrektorem zarządzającym w Ontario Municipal Employees Retirement System, zarządzającym funduszem emerytalnym ;, który z kolei jest pośrednim właścicielem LifeLabs .

Według Blacklock’s Reporter, zanim wybuchł kryzys COVID, LifeLabs otrzymało kilka kontraktów federalnych; w 2019 roku na łączną kwotę  tylko 134 413 dolarów.

Według Blacklock’s Reporter, LifeLabs obecnie  otrzymał kontrakty warte miliony dolarów na testy na COVID.

Rzeczywiście, kanadyjski minister zdrowia Jean-Yves Duclos potwierdził to w zeszły piątek, zapowiadając zwiększenie możliwości testowania wirusów.

Anand, została wybrana na posła, a następnie na ministr robót publicznych jesienią 2019 roku.

W czerwcu 2020 r. LifeLabs otrzymał kontrakt o wartości 66 307 424 dol na testy na COVID. W sierpniu firma otrzymała dodatkowy kontrakt o wartości 1,9 miliona dolarów.