Republika Południowej Afryki wstrzymuje śledzenie kontaktów osób   zarażonych koronawiruisem  i nie będzie prosić tych, którzy mieli bezpośredni kontakt z zarażonymi osobami o kwarantannę ponieważ do 80% populacji ma jakiś rodzaj odporności  lub dostało szczepionkę poinformowało w komunikacie Ministerstwo Zdrowia.

„Strategie powstrzymywania nie  stosowne w tym momencie – łagodzenie pozostaje jedyną realną opcją” – stwierdza minister Sifiso Buthelezi w komunikacie. „Kwarantanna była kosztowna dla społeczeństwa, ponieważ wiele osób straciło dochody”.

Omicron został zidentyfikowany przez naukowców z Południowej Afryki i Botswany w zeszłym miesiącu, a region jest liderem w ostatniej fazie globalnej pandemii. Istnieją jednak pozytywne oznaki, że wariant ten nie prowadzi do takiego samego zakresu poważnych chorób i śmierci, jak poprzednie mutacje, w wyniku czego rząd Republiki Południowej Afryki powstrzymał się od zaostrzenia restrykcji.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Według badania opublikowanego w tym tygodniu przez NICD osoby zarażone Covid-19 w obecnej czwartej fali infekcji są o 80% mniej narażone na hospitalizację w porównaniu z innymi szczepami wirusa.

za bloomberg news