Jak podaje Reuters Chiny zgłosiły najwyższy dzienny wzrost lokalnych przypadków Covid-19 w ciągu 21 miesięcy.  Infekcje wzrosły ponad dwukrotnie w północno-zachodnim mieście Xian, najnowszym ognisku Covid w Chinach.

13-milionowe miasto, które w sobotę weszło w czwarty dzień blokady, wykryło 155 krajowych przypadków z potwierdzonymi objawami, w porównaniu z 75 dzień wcześniej,  wynika z oficjalnych danych ogłoszonych w niedzielę.

To spowodowało, że krajowa liczba dzienna wyniosła 158, co jest najwyższą wartością od czasu, gdy Chiny zdołały powstrzymać ogólnokrajową epidemię na początku 2020 roku.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Xian, z 485 lokalnymi objawowymi przypadkami zgłoszonymi w okresie od 9 do 25 grudnia, nałożył ścisłą blokadę w celu powstrzymania wybuchu, zgodnie z polityką Pekinu , zgodnie z którą wszelkie zaostrzenia powinny być nakładane jak najszybciej.

Mieszkańcy nie mogą opuszczać miasta bez zgody pracodawców lub władz, przeprowadzono też wiele masowych testów w celu zidentyfikowania nowych przypadków.

Uwzględniając przypadki importowane, Chiny kontynentalne potwierdziły 25 grudnia 206 nowych przypadków, w porównaniu ze 140 dniami wcześniej.

Nie zgłoszono żadnych nowych zgonów, pozostawiając łączną liczbę zgonów na poziomie 4636. Chiny kontynentalne miały 101 077 potwierdzonych przypadków na dzień 25 grudnia.

za reuters