Dom Polski Kitchener-Waterloo

        Miła dla nas wiadomość – nasz najstarszy członek, założyciel, a obecnie honorowy prezes Domu Polskiego w Kitchener-Waterloo obchodzi 86 urodziny i z tej okazji, składamy serdeczne życzenia i gratulacje z podziękowaniem za dotychczasową relację

        Marian Pillach od długich lat jest oddany Polonii w Kitchener prezesował zlikwidowanej grupie 4. Związku Polaków w Kanadzie i dalsza chęć pracy dla Polonii doprowadziła do powstania Domu Polskiego. To duma lokalnej Polonii. Dom Polski powstał bez pomocy zarządów głównych czy sterowanych strategią polonijnych mędrców organizacyjnych. 31 września 1999 roku dokument kupna podpisują Marian Pillach i Eugeniusz Magolan.

        Oprócz działalności w rejonie K-W pełnił funkcję w Zarządzie Głównym ZPwK i Kongresu Polonii Kanadyjskiej.

        Zasługi jubilata zostały uznane przez władze polonijne; złota odznaka Kongresu Polonii Kanadyjskiej, dyplom uznania ZPwK, a władze polskie uhonorowały Go Złotym Krzyżem Zasługi.

        My też dokładamy głęboki szacunek, że dzięki wytrwałości  i patriotyzmowi doprowadził do powstania Domu Polskiego, który jest otwarty dla każdego Polaka. W powstałym Domu Polskim nie ma podziału na grupy, bo Polonia jest jedna i tutaj powinniśmy szukać wszystkiego co nas łączy, a nie dzieli. Zamierzeniem prezesa Pillacha i celem Domu Polskiego było zjednoczenie całej Polonii regionu Kitchener Waterloo, kultywowanie polskich tradycji, kultury, stworzenie takiej mini-Ojczyzny za oceanem. Idea powiększenia organizacji doczekała się dynamicznego rozwoju, następca Marian Głowik wraz ze wszystkimi członkami i sympatykami obiekt ten powiększyli i zmodernizowali z wizją stworzenia Centrum Polskiego po stracie Place Polonaise.

        Wszyscy tego sobie życzymy, a honorowemu prezesowi Marianowi Pillachowi życzymy doczekania jubileuszu 100-lecia i wspólnego celebrowania w nowym Domu Polskim.

Zarząd Domu Polskiego i wszyscy członkowie