Przedstawiamy poniżej oświadczenie GoFundMe w sprawie zbiórki pieniędzy dla Freedom Convoy 2022

Oświadczenie GoFundMe w sprawie zbiórki funduszy Freedom Convoy 2022
GoFundMe wspiera pokojowe protesty i wierzymy, że taki był zamiar zbiórki funduszy Freedom Convoy 2022, kiedy została utworzona.
Mamy teraz dowody od organów ścigania, że ​​pierwotnie pokojowa demonstracja przekształciła się w okupację, a policja donosi o przemocy i innych nielegalnych działaniach.
Aby upewnić się, że GoFundMe pozostaje wiarygodną platformą, współpracujemy z lokalnymi władzami, aby uzyskać szczegółową, rzeczową wiedzę na temat wydarzeń odbywających się w terenie. Po przeanalizowaniu odpowiednich faktów i wielu dyskusjach z lokalnymi organami ścigania i urzędnikami miejskimi  zbiórka pieniędzy narusza teraz nasze Warunki korzystania z usługi (warunek 8, który zabrania promowania przemocy i nękania) i została usunięta z platformy.
Organizatorzy przedstawili jasny plan dystrybucji dla początkowego 1 miliona dolarów, który został wydany na początku tego tygodnia, i potwierdzili, że fundusze zostaną wykorzystane tylko dla uczestników, którzy przybyli do Ottawy, aby wziąć udział w pokojowym proteście. Biorąc pod uwagę ewolucję tej sytuacji, żadne dalsze środki nie będą bezpośrednio przekazywane organizatorom Freedom Convoy — będziemy współpracować z organizatorami, aby przekazać wszystkie pozostałe środki wiarygodnym i uznanym organizacjom charytatywnym wybranym przez organizatorów Freedom Convoy 2022 i zweryfikowanym przez GoFundMe .