Konwój pojazdów zablokował główne przejście graniczne między Kanadą a Stanami Zjednoczonymi w Manitobie, gdzie demonstranci protestują w solidarności z kierowcami ciężarówek Freedom Convoy w Ottawie.

„Demonstracja z udziałem dużej liczby pojazdów i sprzętu rolniczego blokuje przejście Emerson”, poinformowała Manitoba RCMP w poście na Twitterze 10 lutego.

Ruch w kierunku północnym, jak i południowym utknął w martwym punkcie.

W ostatnich tygodniach doszło do kilku blokad przejść granicznych między Kanadą a Stanami Zjednoczonymi. Oprócz Emersona protestujący zablokowali również autostradę do granicy z Coutts w południowej Albercie oraz most Ambassador Bridge łączący Windsor w stanie Ont. i Detroit w stanie Michigan.

Protesty solidaryzują się z trwającym ruchem konwojów kierowców ciężarówek w Ottawie, który sprzeciwia się federalnym nakazom i ograniczeniom dotyczącym szczepień przeciwko COVID-19.

Konwoje ciężarówek i innych pojazdów przejechały z różnych części kraju do Ottawy w styczniu, zbierając się na Wzgórze Parlamentarne 29 stycznia. Wielu protestujących pozostało w stolicy kraju, mówiąc, że zostaną, dopóki rząd nie zniesie nakazów i obostrzeń.