Protestujesz, niepodporządkujesz się – uśpimy ci psa i kota

Tego samego dnia, w którym pojawiły się filmy, na których policja z Ottawy i Quebecu szykuje się rozbicia pokojowego protestu w stolicy, rząd Ottawy ostrzegł protestujących, że ich psy i koty mogą zostać skonfiskowane po ich aresztowaniu.  Ottawa Humane Society dodaje, że może samowolnie  uśpić każde zwierzę, które uznają za „nienadające się do adopcji”.

Decyzje dotyczące życia zwierzaka kierowcy ciężarówki byłyby zatem podejmowane bez ich zgody lub wiedzy, podczas gdy są oni uwięzieni na czas nieokreślony za pośrednictwem uprawnień nadzwyczajnych reżimu Trudeau.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„Uwaga właściciele zwierząt na demonstracji” – pisze na Twitterze Ottawa By- law . „Jeśli nie będziesz w stanie zaopiekować się swoim zwierzęciem w wyniku działań egzekucyjnych, Twoje zwierzę zostanie umieszczone pod opieką ochronną na 8 dni na Twój koszt. Po 8 dniach, jeśli nie zostaną podjęte odpowiednie ustalenia, Twoje zwierzę zostanie uśpione”.

W obecnej sytuacji wszyscy Kanadyjczycy nadal są przetrzymywani jako zakładnicy po powołaniu się Trudeau na ustawę o sytuacjach nadzwyczajnych , a Kanadyjczykom, którzy przypadkowo wspierali finansowo konwój, grożono możliwością zamrożenia ich konta bankowego .