Meta Platforms Inc. — firma macierzysta Facebooka, Instagrama i WhatsApp — ogłosiła we wtorek po południu. plany otwarcia nowego kanadyjskiego centrum inżynieryjnego zlokalizowanego w Toronto

Firma twierdzi, że nowy hub zapewni w ciągu najbliższych pięciu lat 2500 nowych miejsc pracy zarówno  stanowisk zdalnych, jak i biurowych.

Zgodnie z oświadczeniem wydanym we wtorek, centrum Toronto zatrudni pierwsze kanadyjskie zespoły inżynierów WhatsApp, Messenger i Remote Presence, jednocześnie rozwijając istniejące kanadyjskie zespoły Reality Labs i AI Research.

Centrum pomoże rozwinąć nową technologię wirtualnej rzeczywistości Meta, znaną jako „metaverse”, uruchomioną w 2021 roku. W ramach metaverse współdzielone środowiska wirtualne zapewniają użytkownikom możliwość pracy, zabawy i kontaktów towarzyskich.

„Kanada zawsze była ważna dla Meta. Pomogliśmy milionom Kanadyjczyków i firm połączyć się, tworzyć i rozwijać się, i nie możemy się doczekać dalszego wspierania kanadyjskiej gospodarki i ekosystemu innowacji dzięki tym inwestycjom”. – czytamy.

Premier Ontario Doug Ford był obecny na uroczystości wraz z ministrem rozwoju gospodarczego, tworzenia miejsc pracy i handlu w Ontario Vic Fideli.

We wtorkowym ogłoszeniu firma ogłosiła również dotacje w wysokości 510 000 dol. dla 17 kanadyjskich laboratoriów badawczych. Trzy z 17 laboratoriów badawczych są w Ontario — University of Toronto, Ontario College of Art and Design oraz University of Waterloo.