Nowo powstałe tymczasowe centrum dystrybucji darów dla uchodźców z Ukrainy organizuje pomoc dla osób przybywających do Ottawy. Centrum znajduje się przy Greenbank Road, w południowo-zachodniej części miasta.

Sofiya Kominko i inni wolontariusze mówią, że wsparcie jest ogromne.

Wśród wolontariuszy jest Nataliia Stepaniuk, której siostra Olha Rudenko wraz z dwoma synami wyjechała z Ukrainy kilka tygodni temu. Rudenko mówi, że jej mąż i rodzice wciąż są w kraju ogarniętym wojną, ale najważniejsze, że dzieci są bezpieczne. Dodaje, że dzięki pomocy ze strony mieszkańców Ottawy przyzwyczajenie się do nowego miejsca było dla niej trochę łatwiejsze.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Stepaniuk ma nadzieję, że tymczasowe centrum dystrybucji będzie czymś więcej niż miejscem, do którego przychodzi się po dary. To także miejsce spotkań, poza tym jeśli ktoś potrzebuje jakiejś konkretnej rzeczy, może to zgłosić. Centrum dystrybucji nie jest jeszcze odpowiednio wyposażone, by przyjmować dary, ale je wydaje.

Na fejsbuku utworzona została strona Ukrainian Settlement Helpers Ottawa, dzięki której osoby chcące przyjąć do siebie Ukraińców mogą zgłosić swoją gotowość do pomocy. Brad Flemming i Vicki Tait czekają na gości, którzy przyjadą w przyszłym tygodniu. Flemminng mówi, że bardzo chciał pomóc, a to najlepszy sposób – dać komuś miejsce do przeczekania trudnego czasu. On i Tait będą gościć 23-letnią kobietę, która wkrótce spodziewa się dziecka.