Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem kampanii, wyścig wyborczy w Ontario wydaje się nabierać tempa  a   sondaż Abacus Data daje liberałom tylko cztery punkty straty do Postępowej Partii Konserwatywnej Douga Forda.

Ankieta przeprowadzona wśród 1500 mieszkańców Ontario wykazała, że ​​36 procent zdecydowanych wyborców planuje w czerwcu oddać głos na partię PC Forda, w porównaniu z 32 procentami, które zamierzają głosować na partię liberalną Stevena Del Duca i 23 procent,  na Andreę Horwath i NDP. Około 6% ankietowanych wskazało, że głosuje na Partię Zielonych, a 4%,  oddałoby głos na całkowicie  inną partię.

Liberałowie zyskali cztery punkty w porównaniu z podobnym badaniem przeprowadzonym w styczniu, podczas gdy torysi stracili jeden punkt zaś, NPR dwa.

Ford ma jednak znaczną przewagę, jeśli chodzi o osobistą popularność .

Jeśli chodzi o to, kto byłby najlepszym premierem, 35 proc. respondentów wskazało na Forda. Horwath wybrało 17% respondentów, a Del Duca 12%.

„Koszty życia są najważniejsze dla większości wyborców,  na liście najważniejszych problemów znajdują się koszty mieszkania, opieka zdrowotna i podatki.