Metrolinx nie planuje w najbliższym czasie podnosić cen biletów GO mimo rosnących kosztów paliwa, poinformował  rzecznik przedsiębiorstwa Anne Marie Aikins.

„Nie mamy zamiaru tego robić. Chcemy, aby   powrócili pasażerowie; wciąż zbliżamy się do poziomu sprzed pandemii, ale  jesteśmy daleko. Więc nie podnosimy cen”.

Dodała, że ​​agencja zużywa rocznie ok. 83 mln litrów oleju napędowego i ma dostęp do narzędzi finansowych, które pomagają ograniczać rosnące koszty.

„Dzięki temu wolumenowi jesteśmy w stanie korzystać z narzędzi finansowych… takich jak hedging, które utrzymują dla nas niższe ceny. I chociaż nasze koszty operacyjne nieco rosną, paliwo to wciąż tylko około 10 procent naszego całego budżetu, więc to nie wpływa na nas tak bardzo, jak mogłoby się wydawać” – dodała Aikins.

 

jak zapowiadaliśmy, w piątek ceny benzyny osiągnęły w GTA rekordowy poziom 194,9 centów za litr pobijając poprzedni rekord 190,9 centów za litr z 10 marca br.

Oczekuje się, że ceny  będą nadal rosły w nadchodzących tygodniach i osiągną 2 dolary za litr przed długim weekendem Victoria Day