Kanadyjski minister obrony zapewnia, że kapelani  pozostaną, mimo, że najnowszy raport  wzywa do zwolnienia tych spośród nich, którzy “reprezentują religie dyskryminujące ze względu na płeć lub tożsamość seksualną”.

Minister obrony Anita Anand zapewniła kapelanów, że nadal będą częścią Kanadyjskich Sił Zbrojnych, po tym, jak panel doradczy zasugerował, by departament ograniczył liczbę osób, które mogą pełnić tę rolę. W zeszłym miesiącu Panel Doradczy ds. Rasizmu Systemowego i Dyskryminacji w Siłach Zbrojnych, grupa mająca na celu zbadanie sposobów poprawy różnorodności w wojsku, zalecił by nie  zatrudniać kapelanów,   reprezentujących religie dyskryminujące ze względu na płeć lub tożsamość seksualną.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„Nie może usprawiedliwiać zatrudniania przedstawicieli organizacji, które marginalizują określone osoby lub kategorycznie odmawiają im pozycji lidera” – czytamy w raporcie panelu.
Panel nie wymienił żadnej konkretnej religii, ale uznał, że kilka nie pozwala kobietom na zajmowanie stanowisk kierowniczych i dyskryminuje członków społeczności LGBTQ.

Kapelani wojskowi pochodzą z różnych wyznań, ale panel doradczy zasugerował, że rząd powinien zrobić więcej, aby wprowadzić nowe religie.

 

Daniel Minden, sekretarz prasowy Anand, zapewnił, że kapelani będą stałą częścią wojska.