Ontaryjska Partia Liberalna zobowiązała się w sobotę, by dodać szczepienia przeciwko COVID-19 do harmonogramu obowiązkowych szczepień w szkołach,  chociaż rodzice nadal będą mogli uzyskać zwolnienie z powodów „sumienia”.

Lider Liberałów Steven Del Duca powiedział, że najlepszym sposobem na powrót do normalności jest zwiększenie bezpieczeństwa w salach lekcyjnych.

„Na  liście wymaganych szczepionek jest obecnie dziewięć”, powiedział Del Duca – „Dodamy do tej listy szczepionkę COVID-19. I zrobimy to, ponieważ dyktuje to nauka”.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Zgodnie z Ustawą o szczepieniach uczniów szkół publicznych uczniowie uczęszczający do takich szkół  muszą posiadać dowód szczepienia przeciwko błonicy, tężcowi, polio, odrze, śwince, różyczce, chorobie meningokokowej, kokluszowi i ospie wietrznej (dla dzieci urodzonych w 2010 r. lub później).

Rodzice mogą zwolnić swoje dzieci z obowiązku szczepień szkolnych z powodów medycznych lub z powodu przekonań religijnych.

Dane z prowincji pokazują, że około 35 procent dzieci w wieku 5-11 otrzymało dwie dawki szczepionki COVID-19, podczas gdy 93 procent nastolatków w wieku 12-17 otrzymało dwie dawki.

Liberałowie twierdzą, że rząd Douga Forda nie zrobił wystarczająco dużo, aby promować szczepienia przeciwko COVID-19, szczególnie wśród dzieci.

Liberałowie wymagaliby również immunizacji wszystkich nauczycieli

NDP również wezwała  do dodania szczepień przeciw COVID-19 do szkolnej listy szczepień oraz obowiązkowych szczepień dla nauczycieli i pracowników oświaty.