Usunięcie z rynku niektórych odżywek dla niemowląt połączone z problemami z łańcuchem dostaw, budzi niepokój rodzin w Kanadzie, a także w Stanach Zjednoczonych, gdzie skutki są jeszcze bardziej odczuwalne.

„Moją pierwszą radą jest zachowanie spokoju” – mówi konsultantka laktacyjna Michelle Pensa Branco z SafelyFed Canada.

Niedobór dotknął głównych kanadyjskich detalistów.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

W oświadczeniu Walmart Canada powiedział, że bieżące globalne wyzwania związane z podażą odżywek dla niemowląt „utrzymują się od wielu lat”.

„Pomimo tych wyzwań nadal ściśle współpracujemy z naszymi dostawcami, aby zapewnić  dostawy odżywek dla niemowląt wielu marek i formatów (koncentraty, proszki), aby udostępnić je do sprzedaży zarówno w sklepie, jak i online”. .

Loblaw również doświadcza niedoborów od jednego dużego amerykańskiego producenta, ale twierdzi, że ma dostawy od innych dostawców.

Branco twierdzi, że niedobór jest trudny dla mieszkańców obszarów wiejskich, którzy często przejeżdżają setki kilometrów po zakupy i nie mają możliwości, jakie mają mieszkańcy miast.

Martwi się również o dzieci ze schorzeniami, takimi jak alergie na nabiał.

 

Inne alternatywy obejmują częstsze karmienie piersią, używanie mleka od dawców i zwiększenie spożycia pokarmów stałych dla starszych dzieci.

W ten sposób, jak mówi, zapasy mleka modyfikowanego dla niemowląt będą  wyłącznie dla niemowląt, które naprawdę mają szczególne powody medyczne do stosowania specjalnej diety.