Campaign Life Coalition opublikowało swoje oceny liderów partii politycznych, które będą startować w wyborach parlamentarnych w Ontario. Wybory odbędą się 2 czerwca. Liderzy byli oceniani przez pryzmat poglądów na ochronę życia i rodziny.

Ocenę A+ otrzymali Derek Sloan, lider Ontario Party, i Jim Karahalios, lider New Blue Party. Pozostali liderzy, którzy popierają aborcję na żądanie, wprowadzanie ideologii LGBT do szkół i inwazyjne tzw. środków ochrony zdrowia publicznego, otrzymali oceny F. Wśród polityków z F jest obecny lider partii konserwatywnej, premier Doug Ford. Ford utrzymał status quo w sprawie aborcji do momentu narodzin, nie zlikwidował ustawy wprowadzającej strefę buforową wokół klinik aborcyjnych i nie wycofał zorientowanego na LGBT programu edukacji seksualnej ze szkół publicznych.

Jeśli chodzi o szczegóły oceny, to liderzy mogli dostać „kciuki w górę” w ośmiu kategoriach. CLC przyznało Karahaliosowi pozytywną ocenę w siedmiu: stosunku do świętości życia, wolności sumienia, wolności wypowiedzi, ideologii LGBT, praw rodzicielskich, nakazu szczepień i narkotyków. Karahalios nie został oceniony w ósmej kategorii – dotychczasowej historii głosowania – ponieważ nigdy jeszcze nie piastował stanowiska publicznego.

Sloan również otrzymał siedem pozytywnych ocen. W jego przypadku brakującym punktem jest kwestia narkotyków, jako że ani on nie wypowiadał się na ten temat, ani jego partia nie wydała w tej sprawie żadnego oficjalnego oświadczenia. CLC zauważyło, że jeśli chodzi o kwestie rodziny i życia, Sloan ma idealną historię głosowania.

Doug Ford, Steven Del Duca (partia liberalna), Andrea Horwath (NDP) i Mike Shreiner (Zieloni) nie dostali żadnego “kciuka w górę”, w żadnej kategorii.

CLC przy okazji publikacji swoich ocen podkreśla, że każdy wyborca samodzielnie podejmuje decyzję, oceniając konkretnych kandydatów w swoim okręgu, a nie lidera partii. Organizacja zachęcała do wcześniejszego głosowania 28 maja.