Posiadanie narkotyków legalne w Kolumbii Brytyjskiej

Poczynając od przyszłego roku dorośli w Kolumbii Brytyjskiej będą mogli posiadać niewielkie ilości niektórych nielegalnych narkotyków, ogłosił we wtorek rząd federalny – decyzja oznacza dramatyczną zmianę w polityce antynarkotykowej Kanady.

Rząd federalny twierdzi, że Kanadyjczycy w Kolumbii Brytyjskiej w wieku powyżej 18 lat i będą mogli posiadać łącznie do 2,5 grama opioidów, kokainy, metamfetaminy i MDMA  Komunikat jest odpowiedzią na wniosek prowincji o zdekryminalizowanie posiadania niewielkich ilości narkotyków.

To pierwsze w swoim rodzaju wykluczenie wejdzie w życie 31 stycznia 2023 r. i będzie obowiązywać do 31 stycznia 2026 r., chyba że zostanie odwołane lub zastąpione przed tym terminem. Zwolnienie oznacza, że ​​nie będzie   aresztowań, zarzutów ani konfiskat za posiadanie osobiste na poziomie lub poniżej progu 2,5 grama.

Federalna Minister Zdrowia Psychicznego i Uzależnień Carolyn Bennett i jej odpowiednik z prowincji Sheila Malcolmson ogłosiły we wtorek wspólną zmianę zasad polityki antynarkotykowej w Vancouver.