Lekarz z Toronto, który zaszczepił przeciwko COVID-19 co najmniej 500 małych dzieci, wśród których były nawet sześciomiesięczne, nie zostanie ukarany dyscyplinarnie. Szczepionka nie jest zatwierdzona przez Health Canada dla dzieci poniżej piątego roku życia.

Dr Christopher Sun z Weston-Mount Dennis twierdził, że zrobił to, chcąc chronić dzieci. Powiedział, że w czasie kryzysu zdrowotnego rodzice bali się o swoje dzieci i jego zdaniem niewłaściwe by było odmawianie ludziom, którzy wiedzą, o co proszą.

Toronto Public Health upomniało doktora Suna, by zaprzestał szczepień dzieci poniżej 5 roku życia. Sun został też zgłoszony do College of Physicians and Surgeons of Ontario (CPSO). Mimo tego dalej wykonywał szczepienia.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Rzecznik prasowy Toronto Public Health, Lenore Bromley, przypomniała, że zgodnie z wytycznymi prowincyjnego ministerstwa zdrowia dzieci, które nie ukończyły 5 lat nie powinny być szczepione. Zalecenia ministerstwa nie pozwalają na szczepieni dzieci z tej grupy wiekowej szczepionką przeciwko COVID-19 finansowaną ze środków publicznych.

Ministerstwo nie określiło, ile dzieci zostało zaszczepionych mimo zakazu. Wiadomo tylko, że raport z marca 2022 roku wskazywał na istnienie takich przypadków.

W Toronto Western Hospital niektóre czterolatki, którym niewiele brakowało do piątych urodzin, były szczepione.