Lekarz z Toronto, który zaszczepił przeciwko COVID-19 co najmniej 500 małych dzieci, wśród których były nawet sześciomiesięczne, nie zostanie ukarany dyscyplinarnie. Szczepionka nie jest zatwierdzona przez Health Canada dla dzieci poniżej piątego roku życia.

Dr Christopher Sun z Weston-Mount Dennis twierdził, że zrobił to, chcąc chronić dzieci. Powiedział, że w czasie kryzysu zdrowotnego rodzice bali się o swoje dzieci i jego zdaniem niewłaściwe by było odmawianie ludziom, którzy wiedzą, o co proszą.

Toronto Public Health upomniało doktora Suna, by zaprzestał szczepień dzieci poniżej 5 roku życia. Sun został też zgłoszony do College of Physicians and Surgeons of Ontario (CPSO). Mimo tego dalej wykonywał szczepienia.

Rzecznik prasowy Toronto Public Health, Lenore Bromley, przypomniała, że zgodnie z wytycznymi prowincyjnego ministerstwa zdrowia dzieci, które nie ukończyły 5 lat nie powinny być szczepione. Zalecenia ministerstwa nie pozwalają na szczepieni dzieci z tej grupy wiekowej szczepionką przeciwko COVID-19 finansowaną ze środków publicznych.

Ministerstwo nie określiło, ile dzieci zostało zaszczepionych mimo zakazu. Wiadomo tylko, że raport z marca 2022 roku wskazywał na istnienie takich przypadków.

W Toronto Western Hospital niektóre czterolatki, którym niewiele brakowało do piątych urodzin, były szczepione.