Zapraszamy do wspierania działalności Gońca poprzez dotacje oraz odwiedzenie naszych stron na Facebooku i w Youtube


Z debat i dyskusji wśród urzędników miasta zaczyna się wyłaniać kształt  budżetu Mississaugi na 2023 r., w tym to,o ile mają wzrosnąć podatki od nieruchomości i dlaczego.

Obecnie proponowany budżet Mississaugi przewiduje podwyżkę podatku od nieruchomości mieszkalnych o 3,5 procent i o 2,2 procent w przypadku nieruchomości komercyjnych.

Nie obejmuje to miejskiej opłaty za odprowadzanie deszczówki, która w przyszłym roku ma wzrosnąć o 2,7% , ani części podatku od nieruchomości mieszkalnych pobieranych przez region Peel, która może wzrosnąć o 2,1% w 2023 r..

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Przewidywany wzrost pomoże sfinansować  ponad 100 milionów dolarów lub 9,9 procentowy wzrost budżetu operacyjnego Mississaugi. To ponad dwukrotnie więcej niż wzrost budżetu operacyjnego zatwierdzony dla planu fiskalnego miasta na 2022 r. , który wyniósł 4,3 proc. w stosunku do 2021 r.

Według Jeffa Jacksona, dyrektora finansowego Mississauga, wzrost ten jest „znacznie wyższy niż przywykliśmy”.

Większość wzrostu budżetu wynika z wyższych cen oleju napędowego dla autobusów MiWay, gazu ziemnego i energii elektrycznej dla budynków miejskich oraz wzrostu wynagrodzeń dla pracowników.

Według prezentacji Jacksona, uwzględniono również sfinansowanie  kilka nowych inicjatyw.

Aby pokryć przewidywany niedobór budżetu na przyszły rok, miasto zamierza wykorzystać 35,8 mln dol. z funduszu COVID-19 Safe Restart Funding z Ontario i rządów federalnych, pobrać 25,5 mln z rezerw fiskalnych miasta i przeznaczyć 5 mln dol. z prowincyjnego podatku gazowego.

Radna  Dipika Damerla z okręgu 7, która stara się o reelekcję , twierdzi, że sytuacja finansowa miasta jest „trudna” i że następna rada być może będzie musiała „długo i intensywnie zastanowić się nad tym, do czego ograniczyć wydatki”.