Jak się okazuje Candace Nayman, 27-letnia lekarka ze szpitala McMaster Children’s Hospital (MCH) w Hamilton, która niespodziewanie zasłabła podczas startu w triathlonie 24 lipca nie była piątym lecz szóstym przypadkiem  nagłej śmierci wśród lekarzy.
W sobotę przed szpitalem Trillium w Mississaudze protestowało w związku z tym kilka osób

27 lipca firma Trillium Health Partners (THP), która prowadzi szpitale w Toronto i Mississauga, opublikowała na Twitterze oświadczenie informujące opinię publiczną o nagłym zgonie trzech lekarzy.

Rzecznik prasowy THP odmówił podania szczegółów przyczyn zgonów, powołując się na potrzebę ochrony informacji zdrowotnych lekarzy.

Segall, 49-letni otolaryngolog ze szpitala Credit Valley, zmarł 17 lipca po „ ciężkiej całorocznej walce z zaawansowanym rakiem płuc”, czytamy w jego nekrologu .

THP powiedział w kolejnym tweecie z 27 lipca , że ​​plotka krążąca w mediach społecznościowych, łącząca śmierć lekarzy ze szczepionką COVID-19, jest „po prostu nieprawdziwa”.

Inny lekarz GTA , dr Paul Hannam , który służył jako szef medycyny ratunkowej w North York General Hospital, również zmarł nagle podczas biegu, 18 lipca. Hannam był żeglarzem olimpijskim i maratończykiem.

Podobnie jak w przypadku THP, szpital stwierdził, że śmierć Hannama nie ma nic wspólnego ze szczepionką.

dr Shahriar Jalali Mazlouman

Piąty przypadek dotyczy lekarza z Melville w Saskatchewan, który niespodziewanie zmarł 23 lipca. Według Saskatchewan Health Authority (SHA) i Emmanuel Health, dr Shahriar Jalali Mazlouman był „pracowitym i pełnym pasji lekarzem”.

„Nie ma wystarczająco dużo słów, aby opisać tego niesamowitego młodego człowieka. Jego nagłe odejście jest głęboko odczuwane przez wszystkich, którzy go znali i społeczności, w których służył” – powiedział dr Johann Roodt, tymczasowy lekarz zarządzający Integrated Rural Health w SHA, w oświadczeniu z 26 lipca.