Urodzony w Arabii Saudyjskiej obywatel Kanady, 39-letni Mohammed Khalifa, uważany przez amerykańskich prokuratorów za jednego z największych propagatorów ISIS, został skazany na dożywocie. W ośaidczeniu wydanym przez amerykański departament sprawiedliwości można przeczytać, że Khalifa dokonał egzekucji dwóch syryjskich żołnierzy oraz był narratorem i tłumaczem 15 filmów dystrybuowanych przez ISIS. Filmy gloryfikowały ISIS i jego wojowników, pokazywały zabójstwa więźniów, ataki i walki, również ataki ISIS w Stanach Zjednoczonych.

Khalifa pracował w branży informatycznej. Dorastał w Toronto. W 2013 roku wyjechał z Kanady do Syrii, gdzie przeszedł szkolenie w ISIS. Na nagraniu „Flames of War” z 2014 roku widać, jak Khalifa każe Syryjczykom kopać ich własne groby, a potem strzela do klęczącego mężczyzny. To samo robi na filmie „Flames of War II” z 2017 roku.

Khalifa został pojmany 13 stycznia 2019 roku podczas walki z Kurdami. W tamtym czasie śledztwo w jego sprawie prowadziło RCMP, ale mężczyzna został zabrany przez Stany Zjednoczone do Waszyngtonu. 10 grudnia przyznał się do winy.