Rząd Kanady ogłosił, że pracuje nad nowym federalnym „Programem tożsamości cyfrowej” we współpracy ze Światowym Forum Ekonomicznym Klausa Schwaba (WEF), aby pomóc w opracowaniu globalnego systemu tożsamości.

Kanada dołącza do rządu holenderskiego w opracowywaniu systemu identyfikacji cyfrowej we współpracy z WEF.

Program ma na celu stworzenie cyfrowego dokumentu potwierdzającego tożsamość dla wszystkich obywateli,  w systemie używanym przez lotniska, władze i agencje rządowe.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Szczegóły dotyczące rozwoju federalnego „Programu tożsamości cyfrowej” zostały ujawnione w raporcie kanadyjskiego rządu „Canada’s Digital Ambition 2022”.

„Pandemia COVID-19 podkreśliła potrzebę, aby usługi rządowe były dostępne i elastyczne w erze cyfrowej” – czytamy w raporcie opublikowanym przez rząd.

 

„Kolejnym krokiem w zwiększaniu wygody dostępu do usług jest federalny program tożsamości cyfrowej, zintegrowany z istniejącymi wcześniej platformami prowincjonalnymi.

W przypadku programu identyfikatorów cyfrowych Kanada współpracuje z WEF .

Program WEF nosi nazwę „Known Traveller Digital Identity”, którym organizacja reklamuje jako „pierwszą tego rodzaju globalną współpracę”.

„The Known Traveller Digital Identity, czyli KTDI, to inicjatywa Światowego Forum Ekonomicznego, która skupia globalne konsorcjum osób, rządów, władz i branży turystycznej w celu zwiększenia bezpieczeństwa w podróżach, informuje strona internetowa „Known Traveller Digital Identity” .

„Grupa pilotażowa, zebrana  przez Światowe Forum Ekonomiczne, składa się z rządu Kanady i Holandii, Air Canada, KLM Royal Dutch Airlines, międzynarodowego lotniska Montreal-Trudeau, międzynarodowego lotniska Toronto Pearson i lotniska Amsterdam Schiphol”, informuje strona.

Kanadyjski Program Tożsamości Cyfrowej dodatkowo umacnia zaangażowanie kraju w projekt cyfrowej identyfikacji WEF.

Kanadyjski rząd próbował wcześniej wdrożyć systemy identyfikacji cyfrowej, takie jak  federalna aplikacja do śledzenia kontaktów i kontrowersyjna ArriveCAN, która jest wymagana do wjazdu do kraju.

Pomimo niepowodzeń i obaw o prywatność, liberalny rząd Kanady nie rezygnuje z systemów identyfikacji cyfrowej.