Siedem osób trafiło do szpitala po wybuchu, do którego doszło w piątek na terenie rafinerii w miejscowości Come By Chance na Nowej Fundlandii, około 150 km na zachód od St. John’s. RCMP początkowo podawało, że rannych jest sześć osób, przy czym obrażenia jednej uznawane są za ciężkie. Około 6:20 wieczorem czasu lokalnego policja i właściciel rafinerii Braya Renewable Fuels przekazali, że liczba poszkodowanych wzrosła do siedmiu.

Braya Renewable Fuels zapewniało o gotowości do udzielenia wsparcia rodzinom poszkodowanych oraz o pełnej współpracy z policją.

Rafineria jest głównym miejscem zatrudnienia mieszkańców Come By Chance i pobliskiego Arnold’s Cove. W obu miasteczkach mieszka około 1200 osób. Zakład został sprzedany nowemu właścicielowi w listopadzie. Wcześniej przez ponad rok był nieczynny ze względu na załamanie cen ropy i pandemię. Po transakcji Cresta Fund Management, które weszło w posiadanie większości akcji firmy, poinformowało o przemianowaniu zakładu na Braya Renewable Fuels. Nowymi produktami miały być olej napędowy i paliwo lotnicze wytwarzane ze źródeł odnawialnych.