BURLINGTON, Ontario ( za LifeSiteNews ) – Kuratorium szkół katolickich  dystryktu Halton dodał zespół nagłej śmierci w rezultacie arytmii (Sudden Arrhythmia Death Syndrome , SADS) do   listy schorzeń, którymi rodzice powinni się interesować w odniesieniu do swoich dzieci.

Ostrzeżenie dotyczące SADS znajduje się na stronie internetowej rady i jest pogrupowane razem z innymi schorzeniami, takimi jak anafilaksja i astma.

Zarząd napisał: „SADS odnosi się do różnych zaburzeń rytmu serca, które często mają podłoże genetyczne i mogą być odpowiedzialne za nagłą śmierć u młodych, pozornie zdrowych ludzi. Arytmia zwykle powoduje, że serce bije zbyt szybko, zbyt wolno lub nieregularnie. Zwykle jest to spowodowane chorobą serca, która wpływa na układ elektryczny serca”.

Dołączenie SADS  do listy potencjalnych zagrożeń zdrowia dzieci rodzi pytania, czy może to mieć związek z szczepieniem COVID u uczniów. Obawy związane z nagłym pojawieniem się SADS rozprzestrzeniły się na całym świecie, ponieważ od czasu wprowadzenia szczepień miały miejsce liczne  nietypowe zgony, a z wyszczepieniem wiązano niebezpieczeństwo problemów z sercem .

W Australii, jednym z najbardziej wyszczepionych krajów na świecie, w którym ponad 95% osób w wieku powyżej 16 lat uważa się za „w pełni zaszczepionych”, lekarze nakłaniają teraz młodych ludzi do badania serca ze względu na ryzyko nagłej śmierci bez ostrzeżenia.

Tylko w zeszłym roku zgony z przyczyn sercowo-naczyniowych skatalogowane przez FIFA, międzynarodowy organ zarządzający federacją piłkarską, wzrosły czterokrotnie powyżej średniej od 2009 roku .