Kolejka czekających, by oddać hołd królowej Elżbiecie II , rośnie z godziny na godzinę, a niektórzy ostrzegają, że  żałobnicy  mogą czekać ponad 30 godzin, aby przejść obok trumny.

Brytyjski rząd nakazał   „ być przygotowanym na długie kolejki ” i poinformował, że rozmieszcza tysiące pracowników ochrony i wolontariuszy wzdłuż wielokilometrowej kolejki, aby zapewnić ludziom bezpieczeństwo.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Kolejka do  trumny królowej Elżbiety II będzie prawdopodobnie jedną z najdłuższych, jakie kiedykolwiek widział Londyn – władze planują, że może rozciągać się na 16 kilometrów.

Lokalne sklepy szacują, że od 400 000 do miliona ludzi może stanąć w kolejce  w nadziei, że przejdą obok trumny królowej w Westminster Hall.

Szacunkowa liczba osób oczekujących w kolejce jest ponad trzykrotnie większa niż liczba osób, które przyszły zobaczyć Królową Matkę po jej śmierci dwie dekady temu.

Próbując przygotować się na tę ogromną logistyczną próbę, rząd udostępnił dodatkowe toalety, a także będzie rozdawał jedzenie i picie oczekującej. Poproszono jednak, aby ludzie upewnili się, że mają wystarczająco dużo żywności i ciepłej odzieży dla siebie.

Rząd Wielkiej Brytanii opublikował narzędzie do śledzenia kolejki na żywo, które ludzie mogą śledzić w YouTube .