Dyrektor medyczny Ontario, dr Kieran Moore , powiedział, że rosnąca liczba przypadków Covid i słabe wyszczepienie boosterami może spowodować wprowadzenie nakazu maskowania.

Moore wskazał na słabe zainteresowanie szczepionkami przeciw Covid-19, zwłaszcza wśród osób starszych w Ontario.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„Szesnaście procent jest dla mnie absolutnie nie do zaakceptowania”, powiedział nawiązując do odsetka mieszkańców Ontario w wieku 70 lat i starszych, którzy otrzymali czwartą dawkę szczepionki Covid-19.

Rząd Douga Forda zrezygnował z nakazu maskowania 21 marca, a większość pozostałych środków Covid zostało zniesionych w czerwcu.

Moore zaleca mieszkańcom Ontario nie tylko zaszczepienie się i zaktualizowanie swojej odporności za pomocą zastrzyków przypominających, ale także dobrowolne noszenie maski w pomieszczeniach, aby rząd nie musiał nakładać obowiązku maskowania.

Podczas gdy w przeszłości Moore sugerował, że mieszkańcy Ontario muszą nauczyć się żyć z wirusem, teraz Moore uważa że coroczny zastrzyk przypominający Covid-19 może być potrzebny do ochrony  w miesiącach zimowych.

„Może być tak, że każdej zimy będziemy potrzebować corocznego boostera, aby chronić nas podczas tych ciemnych zimowych dni, kiedy częściej przebywamy w pomieszczeniach” – powiedział Moore.