Justin Trudeau oświadczył dziennikarzom w Ottawie że jeśli nie zaszczepi się wystarczająca liczba mieszkańców Ontario, jego rząd rozważy „inne środki zdrowotne”.

Trudeau rozmawiał z reporterami podczas konferencji prasowej, przy okazji otwarcia projektu globalnej firmy telekomunikacyjnej Nokii , który „ma pomóc Kanadzie pomyślnie przejść na nową generację technologii bezprzewodowej 5G”.

W odpowiedzi na pytanie dotyczące COVID-19 i szczepień, Trudeau stwierdził: „Jedną z rzeczy, o których należy pamiętać w miarę zbliżania się sezonu grypowego, jest to, że ludzie muszą się szczepić, niezależnie od tego, czy chodzi o szczepionkę przeciw grypie, czy o bycie na bieżąco ze swoimi szczepionkami przeciw COVID”.

Trudeau wydaje się uważać zarówno zaszczepienie się przeciw grypie, jak i dawkę przypominającą COVID za pełne „zaszczepienie”.

Dodał „jeśli będziemy w stanie uzyskać wystarczająco wysoki poziom szczepień, zmniejszy to niebezpieczeństwo konieczności podjęcia innych środków zdrowotnych, aby upewnić się, że wszyscy jesteśmy bezpieczni i nie przeciążamy naszych szpitali”.

Następnie zasugerował, że jeśli ludzie zostaną zaszczepieni szczepionkami przeciw grypie i boosterami COVID, „zatrzyma to presję na naszą gospodarkę i społeczności”.

Teoria, że to niezaszczepieni Kanadyjczycy byli przyczyną lockdownów, została całkowicie obalona przez dane z  opieki zdrowotnej, a także informacje z zagranicy.

Prawie rok temu stało się oczywiste , że kraje o najwyższych wskaźnikach szczepień doświadczyły najwyższego wskaźnika hospitalizacji z powodu COVID, a wskaźniki hospitalizacji były zasadniczo równe w przypadku obywateli zaszczepionych i niezaszczepionych.

Ze względu na wysoki poziom wyszczepienia dane z  Ontario wykazują, że osoby uznane za „w pełni zaszczepione” stanowią zdecydowaną większość hospitalizacji w Ontario związanych z COVID.

 

za lifesite news