Urszula Radwańska awansowała do półfinału turnieju Tevlin Challenger rozgrywanego w Toronto, pokonując w ćwierćfinale Amerykankę Robin Montgomery 7:6(4), 6:4.

W pierwszym secie spotkania walka była bardzo wyrównana. Polska przełamała serwis rywalki na 4:3. Montgomery jednak natychmiast odrobiła stratę i do rozstrzygnięcia doszło w tie-breaku. W tej dodatkowej rozgrywce Amerykanka prowadziła 4:2 przy pierwszej zmianie stron, ale od tego momentu punkty zdobywała już tylko młodsza z sióstr Radwańskich i to ona objęła prowadzenie w meczu.

W drugim secie reprezentantka Stanów Zjednoczonych dwukrotnie wychodziła na prowadzenie z przewagą przełamania, ale Polka za każdym razem odrobiła stratę i od 2:4 nie straciła już ani jednego gema wygrywając drugiego seta 6:4 i tym samym całe spotkanie.

O miejsce w finale Urszula Radwańska zagra z rozstawioną z numerem 1 Sujeong Jang.