Agencja opieki zdrowotnej Alberty twierdzi, że przygotowuje się na gwałtowny wzrost liczby pacjentów w Szpitalu Dziecięcym Alberta w Calgary, otwierając ogrzewany barak obok oddziału ratunkowego placówki.
Alberta Health Services ogłosiła ten ruch w serii tweetów w ten weekend.

Urzędnicy ds. zdrowia powiedzieli na początku tego miesiąca, że ​​jednostki szpitalne zarówno w Szpitalu Dziecięcym Alberta, jak i Szpitalu Dziecięcym Stollery w Edmonton osiągnęły lub przekroczyły 100% swojej normalnej pojemności. Barak będzie monitorowany w taki sam sposób, jak poczekalnia oddziału ratunkowego.

Szpital nazywa dodatkową przestrzeń „środkiem zapewniającym komfort, który pomaga w zatłoczeniu i warunkach pogodowych”, ale dodaje, że ​​nie będzie on używany jako główny obszar leczenia.

Oddział ratunkowy Szpitala Dziecięcego w Albercie odnotował ponad 300 wizyt dziennie, w porównaniu do około 180-220 przed ostatnim wzrostem.

„Bez względu na to, gdzie pacjenci są przyjmowani na terenie szpitala, zawsze otrzymają odpowiednie leczenie. Chcielibyśmy podziękować opinii publicznej za cierpliwość i zrozumienie, ponieważ nasz personel pracuje, aby jak najskuteczniej przyjmować i leczyć pacjentów” – czytamy na Twitterze z AHS

za Canadian Press