Disney znalazł się w ogniu krytyki ze względu na diaboliczną scenę w swoim nowym miniserialu bożonarodzeniowym, The Santa Clauses , w której dziecięcy aktorzy grający elfy pozdrawiają Świętego Mikołaja gigantycznymi literami napisanymi „KOCHAMY CIĘ SZATANIE”, po czym szybko przestawiają się, by przeliterować zamierzoną wiadomość „ KOCHAMY CIĘ SANTA”

Podczas gdy scena komediowa jest krótka, a dzieci elfy  są przerażone, gdy zdają sobie sprawę ze swojego błędu, niektórzy rodzice postrzegają to jako   ponowne ujawnienie ciemnej strony tej korporacji.

„Oburzenie rodziców jest zrozumiałe – widząc, że Disney ma sympatię do Księcia Ciemności” – napisał konserwatywny komentator Todd Starnes, który podzielił się reakcjami rodziców opublikowanymi na Facebooku:

Poniżej kontynuacja tekstu

W takim świecie obecnie żyjemy i jest to bardzo smutne i rozczarowujące. Uważaj na to, co pozwalasz oglądać swoim dzieciom. Nie jestem osobą, która lubi czepiać się programów, ponieważ wiem, że w prawie wszystkich programach mają banalne żarty, ale dla mnie to nie jest żart, kiedy masz grupę dzieciaków (elfów) trzymających tabliczki z napisem „kochamy cię szatanie”, ponieważ „błędnie to napisali”.

Indoktrynowanie dzieci… Kilka razy rozważałem anulowanie subskrypcji Disney Plus, ale myślę, że to może być powód, dla którego tego potrzebowałem.

W 2020 roku ludzie z Disneya wyemitowali serial animowany zatytułowany „The Owl House”, który wprowadził młodych widzów w świat demonów i czarów.

„Jeśli myślicie, że ten najnowszy program„ Owl House ”to tylko„ fantazja i zabawa ”, pomyślcie jeszcze raz”, ostrzegła współautorka CBN Deborah Bunting w tamtym czasie.

„Ta sfera duchowa, która sprzeciwia się Bogu, jest prawdziwa. Demony są prawdziwe” – zauważa Bunting. „I chcą oszukać wasze dzieci i wciągnąć je, by stały się pionkami wroga ich dusz, Diabła, znanego również jako Szatan. Jego narzędzia i plany mają na celu zniszczenie waszych dzieci i wnuków duchowo, fizycznie i emocjonalnie. Musisz chronić ich przed zwabieniem do tego demonicznego świata.

Następnie w sierpniu Disney uruchomił nowy serial telewizyjny dla dorosłych zatytułowany „ Mały demon ”, który jest kroniką historii córki szatana, normalizując wyraźne odniesienia seksualne i obecność diabła w społeczeństwie.

W streszczeniu serialu czytamy:

Trzynaście lat po zapłodnieniu przez szatana, niechętna matka Laura i jej córka Antychryst, Chrissy, próbują wieść zwykłe życie w Delaware, ale nieustannie udaremniają je potworne siły, w tym Szatan, który tęskni za opieką nad duszą swojej córki.

 

Kongresman Mike Johnson , republikanin reprezentujący Luizjanę, przyciągnął wiele uwagi swoją krytyką programu, którą zamieścił na Facebooku .

„Nie mogłem dostać się do pilota wystarczająco szybko, aby osłonić mojego 11-latka przed podglądem” – napisał. „Zastanawiam się, ile innych dzieci było na to narażonych”.

Kongresman zacytował także Aubrey Plaza, która podkłada głos postaci Laury, kiedy powiedziała w wywiadzie: „Uwielbiam to, że normalizujemy pogaństwo”

za LifeSite News