To dobrze, że Polonia w Toronto się organizuje, jednak myślę, że dzisiejsza prawicowa Partia powinna wrócić do korzeni, a przede wszystkim postępować zgodnie z biblią i zgodnie z linią chrześcijańską. Dajesz kontrybucję dla społeczeństwa, wtedy ci się należy. Dziś wszystkie partie to partie, które współzawodniczą o dobro cwaniaków i nierobów opodatkowując ludzi pracy.

        Programy socjalne to powinna być tylko podstawowa pomoc w nagłych wypadkach, a pani znowu mówi o programach socjalnych!!!, a skąd będzie kasa na te programy; zabierać jednym, dawać drugim zgodnie z zasadami Lenina. Dziś system jest tak stworzony, że to co zarobisz musisz wydać i podtrzymywać gospodarkę, a jeśli nie wydasz to musisz płacić na bamów!!! Obecny rząd dorósł do takiej siły i widzimy co wyrabia z mieszkańcami tej ziemi, a to dlatego, że przez lata były  ,,programy socjalne,, dziś ci ludzie nie wiedzą jak żyć bez pomocy rządu i to jest największy problem !!!!

(.)

•••

Szanowny Panie Redaktorze,

        W tygodniku “Niedziela” nr 47/20 XI 2022 na stronie 6 jest artykuł zatytułowany “Chcą wracać” który cytuję: Jedna trzecia polskich pracowników kluczowych w Wielkiej Brytanii planuje powrót do Polski lub jest niezdecydowana co do pozostania na Wyspach – wynika z badania przeprowadzonego przez uniwersytety w Middlesex, Glasgow i Sheffield. Jako powody wskazują oni: dyskryminację w pracy oraz poczucie bycia niemile widzianym po brexicie, COVID-19, niebezpieczne warunki pracy, niskie wynagrodzenie i niepewność zatrudnienia.

        Badaniami objęto ponad 1,1 tys. polskich pracowników z branż takich jak: opieka zdrowotna i społeczna, transport, edukacja i opieka nad dziećmi, usługi komunalne i produkcja towarów.

        28% badanych uważa, że byli oni dyskryminowani w miejscu pracy, przy czym polscy pracownicy służby zdrowia i opieki społecznej twierdzą, iż byli traktowani nierówno w porównaniu z innymi migrantami. 55% respondentów stwierdziło, że ich samopoczucie psychiczne uległo znacznemu (31%) lub pewnemu (24%) pogorszeniu podczas pandemii, a 40,2% badanych polskich pracowników znalazło się w gorszej sytuacji finansowej.

        Na przełomie 2016 i 2017 r. czyli przed referendum ws. Brexitu i tuż po nim, w Wielkiej Brytani mieszkało ok. miliona polskich obywateli; obecnie uważa się, że liczba ta wynosi ok. 700 tys. (koniec cytatu)

        Z poważaniem,

Jacek Hejnar, Mississauga, ON.