Mieszkańcy Alberty, którzy są uprawnieni do otrzymywania płatności w wysokości 600 Udol. od prowincji, mogą  ubiegać się o pieniądze.

Płatności, które mają pomóc zrównoważyć presję inflacyjną, będą otrzymywane w miesięcznych ratach po 100 dol.

Rodziny o dochodach gospodarstwa domowego poniżej 180 000 dol. rocznie są uprawnione do otrzymywania 100 gol. miesięcznie przez sześć miesięcy na każde dziecko pozostające na utrzymaniu w wieku poniżej 18 lat.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Seniorzy w wieku 65 lat lub starsi, którzy mają dochód gospodarstwa domowego poniżej 180 000 dol. i nie otrzymują zasiłku Alberta Seniors Benefit, mogą również złożyć wniosek.

„Dzisiejsza inflacja przyniosła niepewność seniorom i osobom niepełnosprawnym” – powiedział w komunikacie prasowym. „Dla mieszkańców Alberty dodatkowe 600 dolarów to więcej jedzenia na stole i większa pewność, że będą w stanie zaspokoić swoje podstawowe potrzeby”.  Prowincja twierdzi, że wsparcie będzie oferowane w 50 lokalizacjach i w ponad 100 językach Zgłoszenia będą przyjmowane od 18 stycznia do 30 czerwca.

„Po zakończeniu procesu składania wniosków większość mieszkańców Alberty otrzyma płatności pod koniec tego miesiąca” – poinformowała prowincja we wtorkowym komunikacie prasowym.