Sekretarz prasowy prezydenta Rosji Dimitrij Pieskow odmówił wyjaśnienia, dlaczego przeciwlotniczy system obrony rakietowej Pancyr został umieszczony na szczycie budynku rosyjskiego Ministerstwa Obrony i czy Kreml spodziewał się ataku na samą Moskwę po tym jak w mediach społecznościowych  opublikowano zdjęcia na ten temat.

Pieskow nalegał, aby rosyjskie media kierowały takie pytania do Ministerstwa Obrony. Pancyr jest systemem obrony średniego zasięgu, w przeciwieństwie do S-400 i jego poprzedników, które są używane do obrony przed celami dalekiego zasięgu. Pancyr zapewnia ochronę przed nisko latającymi samolotami, takimi jak helikoptery, pociski manewrujące, a przede wszystkim drony.
W ostatnich miesiącach ukraińskie wojsko zaangażowało się w szerokie wykorzystanie samobójczych dronów do przeprowadzania  wypadów przeciwko celom, takim jak główna rosyjska baza morska w Sewastopolu. Znaczenie zwiększonego wykorzystania dronów do atakowania celów głęboko na terytorium Rosji zostało podkreślone przez ukraińskie Ministerstwo Obrony w piątek, w komunikacie mówiącym, że Ukraina stara się wyprodukować flotę dronów kamikaze liczącą 1000 jednostek.

Za Jerusalem Post