Starszy rangą pracownik firmy Pfizer powiedział w rozmowie zarejestrowanej przez grupę dziennikarską non-profit Project Veritas, że firma ta rozważa mutację COVID-19 w celu ułatwienia rozwoju nowych szczepionek.

„Jedną z rzeczy, które badamy, jest to, dlaczego po prostu sami tego nie zmutujemy, abyśmy mogli tworzyć – zapobiegawczo opracowywać nowe szczepionki, prawda?” Dr Jordon Walker, dyrektor ds. badań i rozwoju w firmie Pfizer, powiedział tajnemu reporterowi Project Veritas.

„Jeśli jednak mamy to zrobić, istnieje ryzyko, że jak można sobie wyobrazić – nikt nie chce mieć firmy farmaceutycznej mutującej [przekleństwa] wirusy” – dodał Walker.

Materiał wideo z komentarzami został opublikowany 25 stycznia .

Walker twierdził, że naukowcy z firmy Pfizer „optymalizowali” proces mutacji COVID-19, ale działali powoli, „ponieważ wszyscy są bardzo ostrożni”.

 „Musisz to robić w bardzo kontrolowany sposób, aby upewnić się, że ten wirus, który zmutujesz, nie stworzy czegoś, co po prostu będzie się rozprzestrzeniać. Podejrzewam, że w ten sposób wirus zaczął się w Wuhan, szczerze mówiąc” – powiedział, dodając, że COVID-19 będzie „przez jakiś czas dla nas dojną krową”.

Walker wypowiadał się w restauracji, nieświadomy tego, że jest nagrywany.

Internetowy profil zawodowy Walkera opisuje go jako dyrektora globalnych strategicznych operacji badawczo-rozwojowych i planowania naukowego mRNA w firmie Pfizer. Wersje z pamięci podręcznej w wyszukiwarkach jego profilu Linkedin zawierają ten sam tytuł. Jego rzeczywista strona Linkedin została usunięta. Szczepionka Pfizer na COVID-19 jest oparta na technologii informacyjnego RNA lub mRNA.

Zgodnie z wewnętrznymi dokumentami uzyskanymi przez Project Veritas, Walker podlega Shuang Wu, który podlega Mikaelowi Dolstenowi. Dyrektor naukowy firmy Pfizer, Dolsten, podlega dyrektorowi generalnemu firmy Pfizer, Albertowi Bourli.

Walker został skonfrontowany w Nowym Jorku przez szefa Projektu Veritas, Jamesa O’Keefe, z nagraniem, na którym mówi o eksploracji mutacji COVID-19. Walker potwierdził autentyczność nagrania, ale powiedział, że nie mówił prawdy.

„Próbowałem zaimponować osobie na randce, kłamiąc. Nie jestem nawet naukowcem z wykształcenia. Wiesz, że pochodzę z firmy konsultingowej, która prowadzi interesy” – powiedział Walker O’Keefe. Walker wezwał policję, ale funkcjonariusze odmówili aresztowania pracowników Project Veritas. Jeden z funkcjonariuszy powiedział, że aresztowałby Walkera za napaść, gdyby O’Keefe nie wyszedł przed przybyciem funkcjonariuszy.

Po opublikowaniu pierwszego filmu media społecznościowe i inne profile Walkera i Wu zostały wyłączone.

Firma Pfizer nie wydała oświadczenia w sprawie Walkera.